«Теплі шви» – теплий будинок!!!


Давно вже всі зрозуміли, що при будівництві житла, чи не найважливішим фактором, який обумовлює вибір того чи іношого стінового матеріалу, є показник енергоефективності. На сьогоднішній день все більшу частину ринку стають займати стінові матеріали з низькою теплопровідністю. Це газоблок, піноблок,  керамоблок, керамзитоблок, арболітовий блок, ракушечник та ін. Вони відрізняються по своїй марці (міцності на стиск) та додатковому опору теплопередачі R (м2К/Вт), що створюють.  Останній показник залежить від теплопровідності матеріалу блоку та його ширини.

Але знаючи тільки ці величини, ми ще не можемо зробити висновки по тому чи буде будинок достатньо теплий та зберігатиме  дорогоцінне тепло всередині чи ні.  Звичайно повну картину може описати тільки показник опору теплопередачі всієї стінової конструкції. При муруванні стіни, блоки монтуються на цементнопіщаний розчин, клейовий розчин чи на «теплий» розчин. Цей фактор є немаловажливим, оскільки шви в стіні виступають своєрідними «містками холоду». Наприклад опір теплопередачі R стіни, що вимурувана з крупноформатного поризованого блоку розміром 380х248х238 на звичайному цементнопіщаному розчині товщиною шва 10мм та на перлітову розчині, відрізняється на 30%. Саме на цю величену стіни будуть віддавати більше тепла з будинку, а це вже дуже вагомий показник.

Звичайно, ми можемо зменшити товщину шва до декількох міліметрів, що зменшить втрати тепла Але будівництво такої точності вимагає високої кваліфікації працівників та точних геометричних розмірів самих блоків. Більшість виробників будівельних блоків заявляють, що їхній продукт відноситься до першої категорії точності – це відхилення від номінального розміру в межах ±1мм. В такому випадку можливе використання цементних клейових розчинів, що відрізняються високою еластичністю.  Проте на будівельному майданчику, маємо дещо інші реалії. Як вже зазначалося, кладка на цементнопіщаному розчині з товщиною шва до 10мм втрачає свої теплоізоляційні властивості на 30%. Мурувальні розчини, які наповнені теплоізоляційними наповнювачами називають «теплими» саме через їхню властивість погано проводити тепло, а отже не утворювати «містків холоду» в стіновій кладці.  Розрізняють теплі клея на керамзитовому піску, деревній золі та особливого розповсюдження здобули теплі розчини на перлітовому піску. По своїм механічним та теплоізоляційним властивостям перлітові мурувальні розчини зарекомендували себе дуже добре. Вони характеризуються низьким коефіцієнтом теплопровідності від 0,14 Вт/мК. Такий показник співставний з теплоізоляційними властивостями самої стіни, тому ефект «містків холоду» абсолютно нівелюється.

Зачасту теплий розчин готують на будівельному майданчику по простому рецепту.

Рецепт теплого мурувального перлітового розчину

По об’єму:

Цемент М400 : пісок річковий : перліт марки М75 = 1 : 1 : 4

Як бачимо формула дійсно проста, але витримати точно всі пропорції, рівномірно розмішати компоненти та додати необхідних добавок, що полегшать роботу, теплоізоляційні та механічні властивості розчину, можливо тільки на сучасному автоматизованому обладнанні. Тому придбати вже готову теплоізоляційну суміш з набагато кращими характеристиками, в результаті значно вигідніше. Компанія Тепловер от вже 10 років займається виробництвом теплоізоляційного мурувального розчицну ТепловерМурування М700. Детальніше тут.