Задувка повітряного прошарку.

Повітряний прошарок чи міжстінова пустота є в будинках стіни яких вимурувані по принципу «колодязьної кладки» чи облицьовані цеглою. Колодязьна кладка це такий спосіб мурування стін будинку, коли задля економії матеріалу та зменшення навантаження на фундамент в середині залишається пустота на подобі колодязя. Стіни будинку, що облицьовані цеглою можуть зводитись з ракушняку, газоблоку, керамоблоку, та ін. стінових матеріалів. Але знову в результаті отримуємо таку ж конструкцію стіни, що має в середині повітряний прошарок. З часом в стіні зявляються щілини, мікротріщини і ця пустота стає просто продуватися та витягувати тепло з будинку. Тепле повітря піднімається вгору по стіні, відбувається конвекція, а разом з нею  інтенсивний відбір тепла з поверхні внутрішньої частини стіни. Використання для задувочних робіт спученого перліту марки М75, дозволяє повністю герметизувати та заповнити всі щілини в сітновій конструкції. Продування та конвекція повністю пропадають, а стіна не втрачає свої паропроникності.


     

 Ситуація не зміниться і тоді коли ми утеплюємо будинок по фасаду і залишаємо повітряний прошарок без заповнення. Тепловтрати в стіні будуть мати той самий характер. Виходить, що утепленою буде тільки зовнішні облицювальна цегла, а внутрішня стіна буде залишатися холодною. Чимало обєктів по задувочним роботам виконані вже після того як будинок утеплявся пінопластом чи ватою з фасаду.       


                   

При товщині повітряного прошарку 10см необхідність у зовнішньому утепленні може взагалі відпасти. Додаткового фасадного утеплення будуть потребувати тільки будинки з міжстіновим прошарком до 5см.